Kadra pedagogiczna

Kreatywna, serdeczna, tolerancyjna, zaangażowana, dbająca o bezpieczeństwo – to obowiązkowe cechy kadry pedagogicznej Przedszkola Anglojęzycznego Happy Kids. Pełne pasji i entuzjazmu nauczycielki dbają o indywidualny rozwój każdego dziecka, wspólnie odkrywając niezwykłość otaczającego świata. Inspirują dzieci do działania, zachęcają do zadawania pytań, rozwijają talenty, co sprawia, że dzieci nabierają pewności siebie, otwartości, swobody wypowiedzi, by w przyszłości z łatwością odnalazły się w wymagającym świecie.

Program zajęć w Przedszkolu Happy Kids

Program zajęć w Przedszkolu Happy Kids opracowany jest przez doświadczonych pedagogów. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z rozporządzeniem MEN. Stosujemy metody aktywizujące pozwalające w sposób niekonwencjonalny przyswajać wiedzę w myśl powiedzenia „ Powiedz, a zapomnę, pokaż a ZAPAMIĘTAM, pozwól wziąć udział, a ZROZUMIEM”


Program zajęć w Przedszkolu Happy Kids – metody nauczania języka angielskiego

W przedszkolu anglojęzycznym dzieci mają styczność z językiem angielskim przez cały dzień. Staramy się aby język obcy był dla nich naturalnym sposobem porozumiewania się. Aby chłonne umysły dzieci łatwo zaczęły używać języka do porozumiewania się używamy różnych sprawdzonych metod . Są to m.in.:

 • metody aktywności  ruchowej i tańca – metoda Weroniki Sherborne,
 • ćwiczenia rytmiczne,
 • metody aktywne ożywiające działania pedagogiczne,
 • zabawy fundamentalne R. Collins,
 • pedagogika zabawy,
 • gry stolikowe,
 • techniki parateatralne – teatrzyk kukiełkowy, drama,
 • metody z zakresu edukacji matematycznej – metoda E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
 • metody wspomagające naukę czytania – metoda Domana,
 • metoda dobrego startu,
 • metoda Dennisona, immersji językowej w nauce języka angielskiego.
program zajęć w przedszkolu happy kids
program zajęć w przedszkolu happy kids

Warsztaty kulinarne

Program zajęć w przedszkolu Happy Kids obejmuje także warsztaty kulinarne. Dzieci razem ze swoimi opiekunami poznają owoce, warzywa i inne produkty spożywcze. Razem gotujemy i pieczemy. Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków przygotowanych własnoręcznie często przekonuje do jedzenia nawet największych niejadków. Przy tym jest mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Taniec

Dzieci uwielbiają tańczyć i my tańczymy z dziećmi. Program zajęć w przedszkolu Happy Kids obejmuje więc także taniec 🙂 Taniec, to ruch, który daje dzieciom radość, wyrabia pewność siebie oraz umiejętność komunikowania się w grupie.

Rytmika

Na zajęciach z rytmiki (raz w tygodniu) nasze dzieci mają możliwość „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki. W programie zajęć poprzez swobodną zabawę muzyczną, dzieci otaczane są śpiewem, rytmem, tańcem.

Kształtujemy nie tylko ucho i wrażliwość, ale prowokujemy do naturalnej ekspresji twórczej małego dziecka. Zajęcia sprawiają, że dzieci w sposób łatwy i przystępny przyswajają sobie takie abstrakcyjne pojęcia jak wysoki – niski dźwięk, czy też szybko – wolno, cicho – głośno. Ćwiczenia rytmiczne odbywają się z akompaniamentem instrumentu klawiszowego.

Teatrzyki, pokazy artystyczne, wizyta gości

Przedszkole Happy Kids często odwiedzają goście. Teatrzyki, artyści, muzycy, ludzie z pasją i przedstawiciele grup zawodowych spotykają się z dziećmi cyklicznie. Dzięki tym spotkaniom dzieci poznają świat i doskonale się bawią. Do tej pory odwiedzili nas: Teatr „Krak Art”, „Arkadia”, teatr kukiełkowy „Tomcio”, cyrk „Focus”, „Largo-filharmonia”, „Maniera” z wykładem pt. „Bezpiecznie z prądem”.

Kluby zainteresowań przedszkolaków

 • Podróżniczy.

Raz w miesiącu przez tydzień skupiamy uwagę na wybranym kraju. Nasze dzieci poznają symbole danego kraju oraz podstawowe o nim wiadomości. ,,Zwiedzamy” najważniejsze i najciekawsze miejsca.

Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy o życiu i kulturze ludzi żyjących w danym państwie. Dzięki takim zajęciom nasze przedszkolaki budują pozytywną postawę wobec innych kultur i tradycji na świecie.

 • Ekologiczny

Przedszkole Happy Kids w ramach klubiku ekologicznego pomaga zrozumieć dzieciom jak ważne jest czyste i przyjazne środowisko, w którym żyjemy.

Celem zajęć jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia.

 • Mały czytelnik

Nasze przedszkole prowadzi mini-bibliotekę, stworzoną przez przedszkolaków.

Ulubione książki, czy bajki raz w miesiącu czyta naszym dzieciom zaproszony gość.

 • Małego ogrodnika

W naszym przedszkolu dzieci same hodują, wysadzają, obserwują i pielęgnują rośliny. Zajęcia mają za zadanie kształtowanie u dzieci szacunku dla przyrody i jej piękna. Nasze działania zmierzają do wychowania „przyjaciela przyrody” zaciekawionego otaczającym światem, odczuwającego radość odkrywania, eksperymentowania i obserwacji środowiska naturalnego, wzbudzając u dzieci poczucie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za przyrodę.

Dołącz do Happy Kids – przeżyj przygodę życia!

Nauka w naszym przedszkolu polega na eksperymentowaniu i ciągłym odkrywaniu świata poprzez warsztatowy charakter zajęć, zabawy, liczne wycieczki, spotkania z niezwykłymi ludźmi czy przedstawienia.

Starannie przygotowany program i odpowiednia metodyka pracy, stawia przed dziećmi ciągłe wyzwania, dając im szansę na poszukiwanie własnych rozwiązań, wyciąganie wniosków i naukę krytycznego myślenia.

Różnorodność form pracy, fachowa opieka, ciepła i miła atmosfera – to wszystko sprawia, że pobyt w Przedszkolu Anglojęzycznym Happy Kids staje się dla dziecka niezwykłą przygodą.

program zajęć w przedszkolu happy kids